Psací pero je věc, bez které se neobejde žádný prvňák, ale ani žák vyšších ročníků. Dříve jsme psávali plnicím perem, které znamenalo každodenní starost pro rodiče, aby byla tato psací potřeba byla vždy ráno v pohotovosti, případně děti nosily do školy lahvičku s inkoustem. Také dělalo kaňky.
Nic z toho už dnes nekazí dobrý dojem s pěkného psacího pera. Vydrží psát několik týdnů až měsíců a kaňky nedělá. Takže televizní příběh Kaňka do pohádky z roku 1981 už by dnes zřejmě nikdo nenatočil.
Na trhu je několik různých typů psacích potřeb pro školáky. Pera se dělí na zmizíkovatelná a gumovací. Mezi nejlevnější patří školní pera Tornado, která lze vyzmizíkovat, ale již nejdou přepsat znovu perem – je třeba použít propisku. Gumovací pera naproti tomu snadno vygumujete speciálním zakončením na druhé straně, a opětovně můžete na stejné místo psát.
Některá pera jsou jednorázová, do některých lze dokupovat náplně. Tento druh psací potřeby však nemusejí používat jen děti školou povinné; vyhovuje i mnohým dospělým. Jen si vyzkoušejte, s jakou lehkostí se s ním píše. Některé psací potřeby se dělí na pera pro praváky a pera pro leváky.
Některé školy, resp. paní učitelky ponechávají dětem a rodičům volnost ve výběru psacího pera, jiné preferují určitý typ psací potřeby. Proto je někdy vhodné pero vybírat ve spolupráci s třídní učitelkou, ale jinak záleží hlavně na tom, aby vyhovovalo malému písaři, případně tomu, kolik jste ochotni investovat.
Vybavte tedy svému školáčkovi jeho pouzdro alespoň dvěma psacími pery – to kdyby jedno z nich dopsalo nebo je ztratil, anebo kdyby jeho spolužák potřeboval půjčit.